Lauko Tureklai

kg5

Lauko Tureklai

Lauko turėklų gamybai naudojamos įvairios medžiagos: cinkuotas metalas, nerūdijantis plienas, stiklas, grotelės ir kitos medžiagos.

Lauko T U R Ė K L A I

Turėklai turi atlikti apsauginę funkciją, patogaus naudojimo ir būti būsto puošybos elementas.
 
Ką vertėtų žinoti apie turėklus ir jų kokybę
 
Turėklai turi atlaikyti žmogaus svorį, negali vibruoti ar klibėti. Konstrukcija ypač sustiprėja jei porankio galas užsibaigia tvirtinimu į sieną.
Jei turite mažų vaikų, verta turėklų skersinius elementus nuleisti žemiau arba pasirinkti jų daugiau. Galima tokiu atveju pasirinkti su stiklu, tačiau tai nepigu.
Patogiausias turėklų aukštis 0,9 … 1 m interjerui ir 1 … 1,2 m eksterjerui. Balkone normos reikalauja 1,1 iki 1,2 m aukščio turėklų, tačiau individualūs klientai į tai dažnai nekreipia dėmesio ir pasirenka 1 m, kadangi taip gražiau ir saugumo jausmas pakankamas.
Dėl geresnio estetinio vaizdo turėklų bendras planas turėtų atrodyti be aštrių kampų, geriau posūkiams naudoti alkūnes ir lankus negu griežtai perpjautą ir suvirintą kampu kažkokį vamzdį.
Jei atkreipsime dėmesį į turėklų elementus – geresnis vaizdas griežtesnių formų be užapvalinimų detalių (ypač tekintų).
Jei renkatės turėklus iš blizgančio plieno, nepatartina įsigyti turėklus iš poliruoto nerūdijančio ar cinkuoto plieno, teks dažnai valyti pirštų antspaudus ir apnašas. Geriausiai čia tinka šlifuotas nerūdijantis plienas.
Neišleiskite turėklų montuotojo kol jis teisingai nesušlifuos nerūdijančio plieno ir neatitaikys šlifavimo krypties, priešingu atveju turėklai atrodys subraižyti.
Atkreipkite dėmesį į suvirinimo vietas, turi nesimatyti kad čia buvo virinta.
Bent kartą per metus nerūdijantį plieną nuvalykite šlifavimo veltiniu. Jis vėl atgaus pirmykštį blizgesį, tačiau jokiu būdu negalima valyti prieš metalo šlifavimo kryptį.
Jei Jūsų turėklai dažyto juodo plieno, patikrinkite ar nėra dažų nuovarvų.
Dažnai bloga kokybė paaiškėja kelios dienos po lietaus, tada rūdija nenudažytas metalas sunkiai prieinamose vietose. Po 1-2 mėn. pro dažus prasimušusios rūdys išduos blogą metalo paruošimą prieš dažymą arba per ploną grunto sluoksnį.
Turėklų su stiklu pagrindinė taisyklė – stiklas negali liestis su kitu stiklu ar metalinėmis turėklo dalimis. Turėkite galvoje, kad turėklus veiks vibracijos (o ypač lauke), taigi bet koks barškėjimas neleistinas jei norite ilgaamžiškumo.
Didžiąja dalimi turėklų tvirtumas priklauso nuo pagrindo į kurį jie bus tvirtinami. Dažnas atvejis, klientas nori atitraukti turėklą kuo arčiau krašto (natūralu, taip išlošiama daugiau naudingo ploto), tačiau paaiškėja, kad palei kraštą po plytelėmis arba po parketo lentomis – tuštuma arba putų polistirolis. Taigi prieš dengiant grindis, apšiltinant sienas ar panašiai, reikia viską permąstyti iš anksto, pasikonsultuoti su meistrais dėl vietų paruošimo turėklams.